Ми на піку: як зміняться ціни на продукти до Великодня та після нього
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 1515
Ряд продуктів до Великодня неминуче подорожчають, але далеко не всі
До Великодня ціни на продукти до святкового столу можуть зрости ще приблизно на 5-10%, але потім швидше за все буде стабілізація цін, а влітку навіть помітне зниження.
За словами аналітика УКАБ (Українського клубу аграрного бізнесу) Максима Гопки у коментарі OBOZREVATEL, усі продукти порівняно з минулим роком серйозно подорожчали. Наприклад курячі яйця коштують по 67-75 гривень за десяток, а це удвічі дорожче, ніж у квітні 2022-го року.
М’ясо зросло у ціні залежно від частини туші від 31% (190-220 гривень за 1 кг свинячого нашийка), до 55% (170 гривень за свинячу грудинку), а найменше у м’ясній групі подорожчало сало – на 13% до 180 гривень.
Серйозно зросла ціна і на овочі, найсильніше – у 2,3 рази, на цибулю (44 грн за кг), до 29 гривень чи на 60%, подорожчала морква, та на 45% до 110 гривень – овочі.
Як прогнозує "Телеграфу" економічний експерт Олег Пензин, до Великодня навряд чи станеться сильний стрибок цін, оскільки вони й так перебувають на піку, а доходи українців не зростають. Але деякі продукти, насамперед м’ясо та молоко, справді можуть зрости в ціні на 3-5%.
"Ціна на яйця досягла свого піку і навряд чи підвищуватиметься, багато супермаркетів навіть активно вводять знижки та акції напередодні Великодня. Те ж саме з овочами: капуста, морква, буряк також досягли свого піку – порівняно з минулим роком борщовий набір і так здорожчав на 25%. Не виключаю зростання цін на огірки, помідори та зелень до Великодня, але він буде незначним", — каже експерт.
Після Великодня, як прогнозує Олег Пендзин, буде тривалий період стабільних цін на основні продукти, окрім деяких коливань до свят. Приблизно з середини червня українці можуть готуватися до помітного зниження цін на овочі – приблизно на 15-20%, оскільки буде врожай українських овочів, вирощених на відкритому ґрунті.
Повністю згоден з колегою і економічний експерт Борис Кушнірук. За його словами рівень споживання українців не може зростати через обмеженість доходів, тому й виробники не зацікавлені в різкому зростанні цін.
"Візьмемо олію. Зараз її експорт ускладнений і тому продавати її можна тільки в Україні, тому виробники змушені знижувати ціни. З урахуванням поступового потепління та досягнутого максимуму, знижуватимуться ціни на яйця. Думаю основні продукти споживчого кошика дорожчати не будуть, ймовірно, підскочить у ціні лише м’ясо на 10-15%, але це максимум на 7-10 днів, на час свят", — зазначає експерт.
З непровідних товарів у "зоні ризику", за словами економічного експерта Данила Моніна, тарифи на електроенергію.
Тим часом рекордсмену поточного року – цибулі прогнозують серйозне зниження цін через зростання посівів у західних регіонах країни.