Звозять комунальників та обходять будинки зі зброєю: все про "референдуми" в окупації

Читать на русском
Автор
8617
Псевдореферендум
Псевдореферендум. Фото Колаж "Телеграфу"

Розповідаємо про те, які порушення чинять окупанти та їх посібники під приводом "голосування"

Довіряйте надійному — підпишіться на Telegraf у Google Новинах

Google

Сьогодні на окупованих росією територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей одночасно стартували так звані "референдуми" про приєднання до рф. Маріонеткові адміністрації проводитимуть "голосування" п'ять днів — до 27 вересня. "Голосування" відбуватиметься у домівках — до українців уже почали приходити люди зі зброєю та урнами для "голосування", у дворах, на прибудинкових територіях, а також на новостворених виборчих дільницях. Долучитись до "референдуму" змогли навіть мешканці окупованих територій, які виїхали до росії та анексованого Криму.

Процес навіть здалеку не нагадує волевиявлення: немає законних спостерігачів, світових ЗМІ (окрім пропагандистських), а результати ніхто не визнаяє. Так "Велика сімка" виступила із заявою, у якій зазначила, що будь-які "референдуми" в умовах присутності російських військових, залякування та примусових депортацій не можуть бути вільними й чесними. Анексія території України — це порушення її суверенітету згідно з Хартією ООН.

Українська влада закликала мешканців окупованих територій ігнорувати "референдум" та не відчиняти двері незнайомим людям. Водночас, ризики потрібно оцінювати на місці і дбати, передусім, про свою безпеку.

Збираємо останні новини щодо проведення квазіреферендумів та розповідаємо, що відомо на цей момент:

(Новина буде оновлюватися)

19:29 — "Голова виборчкому Херсонської області" заявив, що за підсумками першого дня голосування на "референдумі" явка склала 15,31% загального списку виборців.

17:21 — в окупованому Донецьку людей просили ставити галочки "на кругах", без кабінок і прямо на вулиці.

17:20 — окупанти передумали називати захоплену російськими військами територію "Запорізьким краєм". Так, маріонеткова влада заявила, що "Запорізька область у разі входження до складу рф як новий суб'єкт збереже свою нинішню назву".

17:10 — явка на псевдореферендум у Херсоні "вражає". Перед однією з дільниць влаштували "концерт курця", де людей розважають російськими піснями, але масовим захід назвати не виходить:

Просто до порівняння, скільки людей було на вулицях Херсона на українських мітингах весною:

16:48 — у російських містах влаштовують акції на підтримку "референдумів", на які звозять бюджетників, студентів, активістів політичних партій. За інформацією Doxa, про "згони" чи агітацію на мітинги за гроші розповіли студенти з десятків міст, у тому числі Хабаровська, Омська, Саратова, Якутська, Новосибірська, Воронежа, Уфи, Ставрополя, Москви, Пензи, Йошкар-Оли.

Акція на підтримку "референдумів" у москві

Журналіст Андрій Цаплієнко зіронізував, що збіговиська "зібрали явно більше людей, аніж на самі "референдуми".

15:25 — член проросійської окупаційної адміністрації Запоріжжя Володимир Рогов заявив, що окупанти мають намір "оголосити про незалежність" у межах захоплених територій після "референдуму" і в такому вигляді потім "увійти до складу росії". Раніше він стверджував, що окупанти "оголосять незалежність" в адміністративних кордонах всієї Запорізької області

13:50 так званий "заступник голови окупаційної адміністрації Херсонщини" Кирило Стремоусов, відомий своїми поїздками в росію під час успіхів на фронті ЗСУ, прийшов на "дільницю", де на камеру похизувався українським ID-паспортом, назвав своє місце прописки та сказав, що "іде в росію".

13:43 у Херсонській обл. окупанти розмістили "урни" біля магазинів та на базарах. У місцевих не питають ні документи, ні їхньої думки — кого піймають у людних місцях — показують де ставити галочку, заявив депутат Херсонської облради Сергій Хлань "Суспільному".

13:22 — на псевдореферендум у Херсон завезли людей з АР Крим та Ростовської області, оскільки місцеве населення брати участь у цьому не поспішає. Рух опору "Жовта стрічка" просканував обличчя людей з черги біля однієї з дільниць (відео раніше опублікували пропагаднистські Telegram-канали).

12:40 — у Скадовську окупанти змушують комунальників прийти на "дільниці" і "проголосувати", повідомив міський голова Олександр Яковлєв, передає "Суспільне. Окупанти їздять по місту і селам громади, ходять по дворах. Також ситуація з примусом комунальників повторилася у Генічеську, передає "Мост" з посиланням на очевидців.

У Генічеську окупанти змушують комунальників "голосувати"

12:30 — активісту руху опору "Жовта стрічка" разом з українською ІТ-діаспорою фіксуватимуть учасників псевдореферендуму за допомогою програми з розпізнавання облич. Мешканців окупованих територій просять надсилати фото та відео учасників.

Матеріал опублікований українською мовою — читати мовою оригіналу