Не могли визначити 100 років: вчені з’ясували раніше невідомі функції мозку

Читать на русском
Автор
5070
Дослідження мозку людини продовжуються і зараз
Дослідження мозку людини продовжуються і зараз. Фото Ілюстративне фото

Вчені 100 років не могли визначити, за що відповідає ця ділянка в мозку людини, і нарешті з’ясували

Людський мозок досі є предметом багатьох досліджень вчених. Одну з його ділянок досліджують уже протягом 100 років і лише зараз ученим удалося визначити, за що він відповідає.

Результати досліджень вчених із Північно-Західного університету штату Іллінойс (США) опубліковано в журналі Annals of Neurology. Йдеться про ділянку, яка розташована в самому кінці скроневої частки.

Досі вчені не знали, за що вона відповідає. Але нейробіологи дослідили 28 пацієнтів з рідкісним захворюванням — лобово-скроневою частковою дегенерацією. У людини з цим захворюванням протягом 10-15 років у міру того, як прогресує захворювання, руйнується ділянка скроневої частки.

Після того, як вчені досліджували це захворювання, вони змогли зрозуміти, за що відповідає ця ділянка мозку: розшифровує значення слів, зчитує почуття інших людей, відстежує ідентичність сторонніх та регулює поведінку. Але на цьому дослідження не закінчилися, і вчені мають намір далі вивчати зв’язок скроневої частки та когнітивних здібностей людини. Це допоможе надалі зрозуміти, як прогресує TDP-C та які існують фактори ризику для кожного пацієнта.

Раніше "Телеграф" розповідав про те, що після смерті людини у його мозку збільшиться активність "зомбі-генів". Після того, як лікарі фіксують смерть людини, її серце може подавати ознаки життя.