Унікальний скарб золотих прикрас знайшли на Київщині: коли їх зробили
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 924
Окрім золота знайшли перламутровий бісер
Поки в Іспанії вилучають в контрабандистів золоті скарби України скіфської епохи, на теренах Київської області знаходять нові артефакти. Їх виявили у Білій Церкві під час археологічних досліджень. Датуються вони приблизно 17-18 століттям, адже були знайдені саме в цьому культурному нашаруванні.
Як зазначається на сайті Інституту археології НАН України, це знайдені на розкопках об'єкти — давньоруського та козацьких часів, а скарб найімовірніше належить до часів Гетьманщини. Загалом це 12 золотих предметів, що важать близько 28 грамів. Окрім них у невеличкій керамічній посудині був перламутровий бісер.
Науковці пояснюють, скарб цих часів — дуже рідкісна знахідка. Вона має не тільки сакральне значення, а й демонструє рівень розвиту ювелірного мистецтва та матеріальної культури того часу. Скарб передано до фондів археомузею НАН.
Для довідки: Гетьманщина — козацька держава, що утворилась після повстання Богдана Хмельницького та існувала в 1648 – 1764 роках на частині території сучасної України. Ця держава була визнана країнами світу, підтримувала з ними дипломатичні зв'язки, мала прапор, герб та управлялась гетьманом. Київ на той момент не був столицею, але входив до великих міст Гетьманщини.
Раніше "Телеграф" розповідав, що після тривалих судів Україні вдалося повернути легендарне Золото скіфів. На остаточне рішення знадобилось 9 років.