Відстрочка від мобілізації: хто з українців має на неї право

Читать на русском
Автор
5303
Військовозобов’язані без досвіду проходять навчання Новина оновлена 28 квітня 2023, 01:43
Військовозобов’язані без досвіду проходять навчання

Жінки та чоловіки мають різні причини відтермінування

У зв'язку з продовженням Радою військового стану та загальної мобілізації у територіальних центрах комплектації вирішили ще раз нагадати про те, що про обставини, які дають привід для відстрочення військовозобов'язаний, повинен повідомляти самостійно.

Нагадаємо, серед тих, кого не мобілізують не лише батьки-одиначки чи багатодітні батьки, у переліку також інші категорії військовозобов’язаних чоловічої статі. Серед них — вчені та близькі родичі загиблих або зниклих військових.

У переліку близьких родичів не лише чоловіки, а й жінки. Це подружжя, діти, батьки, старші родичі (бабусі та дідусі), а також брати та сестри як повної спорідненості, так і часткової. Нагадаємо, в Україні жінки можуть мобілізуватися до лав Збройних сил за власним бажанням — на облік частина українок ставатиме лише з 1 жовтня.

Обирають їх виходячи із спеціальності та професії. Перелік відстрочок від мобілізації для українок є ширшим, ніж для чоловіків. Наприклад, не можна буде призвати вагітних або з дітьми до 3 років, а якщо в сім’ї з неповнолітньою дитиною обоє батьків військовозобов’язані, відстрочку отримує хтось один.

Раніше "Телеграф" публікував перелік документів, які будуть потрібні українкам для постановки на облік — залишилося менш як два місяці до початку процесу.