Кремль не пішов на примирення: висновки західної преси щодо переговорів Путіна та Байдена

Читать на русском
Автор
5642
Прапори США та Росії Новина оновлена 08 грудня 2021, 09:36
Прапори США та Росії

Аналітики виділяють кілька ключових моментів, серед яких доля України та принциповість Путіна.

Переговори лідерів США та РФ Джо Байдена та Володимира Путіна, що відбулися 7 грудня, готувалися на тлі повідомлень про нарощування біля українського кордону присутності російських військ. Журналісти та аналітики висловлюють свої оцінки дипломатичного діалогу.

Одна з них — аналітика розмови президентів та заяв, зроблених щодо неї, від The New York Times.

Перші два висновки журналіста Майкла Кроулі безпосередньо стосуються України — вирішити питання не вдалося, хоча Байден і поставив Путіна перед вибором між дипломатичним розв’язанням ситуації чи санкціями. Позиції лідерів не зазнали змін і в іншому питанні — Путін також наполягає на юридичних гарантіях щодо розширення НАТО, а в США заявляють про рішучу відмову від будь-яких обіцянок у цьому питанні. Журналіст вважає, що "доля України — на волосині".

Ще одним важливим блоком можна назвати питання, пов’язані з Європою, зокрема запуск газопроводу "Північний потік-2" та нові ризики для нього. У США є різні підходи до вирішення ситуації — Байден відхилив санкції Конгресу, спрямовані на зупинку проєкту, але американські чиновники заявляють про "заморожування" газопроводу у разі атаки на Україну з боку РФ.

Також журналіст зазначив, що між лідерами немає особистої ворожнечі, й що США продовжують заручатися партнерами в Європі проти російського лідера.

Раніше "Телеграф" писав, що Байден планує також поговорити з українським президентом Володимиром Зеленським. Ймовірна дата зідзвону – 9 грудня. До переговорів Байдена з Путіним, Зеленський спілкувався з держсекретарем Ентоні Блінкіном.