Лічильник на тепло: чи правда, що він допомагає заощадити на комуналці
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Українці можуть регулювати опалення свого житла
У будинках українців встановлюють не лише лічильники на світло, газ чи воду, а й на тепло. Ці прилади допомагають стежити, скільки тепла на місяць споживає саме ваше житло.
Про це докладно розповіли на порталі "Укртеплооблік". Також українцям пояснили, чи правда за допомогою теплового лічильника можна заощаджувати на комуналці.
Тепловий квартирний лічильник — це пристрій, який веде облік спожитого тепла у приміщенні. Він встановлюється лише у квартирах, де є окреме введення теплоносія, а трубопроводи розведені горизонтально. У системах опалення з вертикальним розведенням, тобто коли через квартиру проходить кілька стояків, теплові лічильники не встановлюються.
Через труби опалення проходить гаряча вода (теплоносій), яка остигає та передає своє тепло в приміщення. Лічильник якраз і вимірює кількість теплоносія, що пройшов, і "втрачену" ним температуру, також він обчислює кількість спожитої теплової енергії
Також існує думка, що теплолічильник допомагає економити. Однак, це не зовсім так. Рахунки за опалення дійсно стануть меншими, але лише за рахунок того, що платити потрібно буде лише за тепло, яке спожила безпосередньо квартира. Тепловтрати та інші витрати не входитимуть до платіжки ЖКГ.
Щоб краще стежити за температурою у квартирі, українцям рекомендують встановити терморегулятори чи термоголовки на приладах опалення. З їх допомогою можна регулювати надходження теплоносія до батареї та нагрівати приміщення до комфортної температури. У такому випадку, коли в приміщенні нікого не буде довго, терморегулятори можна прикрутити на кілька поділів, щоб не переплачувати за тепло, коли його ніхто не споживає.
Раніше "Телеграф" розповідав про те, як правильно передавати показники газового лічильника. Клієнтам "Нафтогазу" дали докладну інструкцію.