Курс долара у вересні: банкір назвав нові рамки валютного коридору

Читать на русском
Автор
2614
Курс долара
Курс долара. Фото fbc.ua

Вересень може стати непростим місяцем для гривні

В останній місяць літа курс долара помітно зріс, перевищивши 38 гривень, тоді як експерти прогнозують йому ще більші зміни восени. І важливим місяцем у світлі майбутніх змін може стати саме вересень, який стане знаковим місяцем для майбутнього курсу.

Таку думку "Телеграфу" висловив начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий. Відбудеться це, швидше за все, через зміни, які готує НБУ.

"За всіма ознаками, НБУ втілюватиме анонсовану стратегію поступової лібералізації ринку – а це повернення до інфляційного таргетування та плаваючого курсу валют. Поки невідомо, коли саме регулятор "відпустить" курс, але за всіма ознаками курсовий коридор буде на рівні 37-40 грн// дол. та 39-43 грн/євро", — вважає експерт.

Даний сценарій банкір вважає помірним, чому сприяють такі фактори, як великі золотовалютні запаси в 42 млрд дол., відносно низька інфляція в 10,8%, прогнозоване зростання економіки на 2,9%, зростання ролі гривні та її стабільність.

Водночас можливий і не найкращий сценарій, за якого головну роль у курсі долара зіграє людський фактор, тобто бажання українців скупити долари, що призведе до зростання його курсу.

У такому разі можуть мати місце такі явища:

  • різниця між курсом купівлі та продажу може розтягнутися до 0,5–0,7 грн.;
  • поточні коливання можуть сягнути 0,5 грн;
  • може виникнути тимчасовий розрив між попитом та пропозицією на рівні 5-7%;
  • динаміка зміни поточного курсу буде стрімкою: але курс може, як зростати, і падати (у цілком допустимих межах 5%).

Втім, навіть такий сценарій, упевнений Тарас Лєсовий, триватиме не більше ніж 2-3 тижні.

"Загалом вересень стане знаковим місяцем для валютного ринку, але очікування експертів досить оптимістичні: Україна має шанси у надскладних умовах вийти з економічного піку", — резюмує співрозмовник "Телеграфа".

На думку економічного експерта Олексія Куща, курс долара в Україні восени може зрости до 41,5 грн і залишитися таким до весни наступного року.