"Асфальт чучуть єсть": журналіст порівняв російське та японське місто, які майже по сусідству
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Російські міста за 30 років перетворилися на села
Російське прикордоння порівняли із японським. Якщо неподалік самої російської столиці міста та села виглядають занедбано, як до прикладу, працююча лікарня у Підмосков’ї, то на околицях країни картина теж відповідна. У населених пунктах годі мріяти про асфальт та навіть вікна.
Огляд зробив журналіст і дослідник української культури Богдан Логвиненко на своїй сторінці у Twitter. За його словами, він має маленьку слабкість спостерігати за "розвитком" росії. Він оглянув в Google-картах населені пункти неподалік японського кордону, який починається за 80-100 км. Потім заглянув у японське місто.
"Усі знімки на мапах гугл 10-річної давності. Але впевнений, там розвиток настільки стрімкий, що може і досі не зафарбований цей напис: Стань героєм россії – рєжь мєнта. В 90-х в місті Горнозаводск було 10к людей, зараз – 3к і це вже офіційно село Горнозаводск", — пише Богдан.
"Клєйонка на окнах послє бомбьожок? Да нєт, просто вєлікая россія" — автор звертає увагу на будинок без засклених вікон. На фоні розташовані схожі будинки.
"Автобусна зупинка в центрі. Асфальт чучуть єсть. Машини – усі праворульні драндулєти. Порівняйте з нашими селами, що живуть на кордоні з ЄС". Праворульними драндулетами автор називає вживані машини японського виробництва, які популярні в даній місцевості.
"На щастя, на Сахаліні в когось навіть є легендарна Волинянка з Луцька. Напевно куркуль". "Волинянка" — це машина підвищеної прохідності, яку виготовляли в обласному центрі Волині.
"Хорошо, што робота на Сахалінє єсть стабільная – родіну защіщать", — пише Логвиненко. Він показує фото чоловіка у військовій формі, який говорить по телефону біля старого іржавого гаража.
"А це вже крайній населений пункт. Звідси можна на моторному човні переплисти в цивілізований світ від вєлікої і могучєї. Тут в 90х жило в 6 разів більше людей, аніж тепер і це тільки за офіційними даними". Можна звернути увагу на закинуту будівлю, чий дах уже поріс деревами.
"На щастя, є контрабас на колінках, жрать чє єсть да і хватіт. Це окупована японська територія. Приблизно так само виглядає Абхазія, Південна Осетія, села Ічкерії, Карелії, Придністровʼя та багатьох інших окупованих імперією територій". Сахалін і Курильські острови досі є спірною територією між рф і Японією. У дописі йдеться про те, що багато місцевих виживають коштом контрабанди.
"Дрова на зиму є, асфальту нема. Не біда. Давайте вбʼємо 150 тисяч рабів і завоюємо ще більше територій, аби перетворити їх на це". На фото населений пункт Шебуніно.
"Там в той японії ЛГБТ, зато у нас – православіє і точка". Ця світлина показує закинуті будинки, канаву з болотом і похилені електричні стовби.
Японія за 80 км виглядає зовсім по інакшому. Разюча різниця одразу впадає в очі.
З того часу, як робилися ці світлини минуло вже десять років. Однак немає підстав припускати, що в росії за цей час щось змінилося.
Нагадаємо, що занедбаність російських шкіл і лікарень вразила мережу. На стінах закладів — пліснява та навіть зустрічаються клопи. Тим часом "Телеграф" розповідав, що чекає на росію в майбутньому.