Не всі потраплять на фронт: які повістки роздаватимуть українцям влітку

Читать на русском
Автор
19195
В Україні роздають повістки
В Україні роздають повістки. Фото Відкриті джерела

Загалом в Україні є чотири види повісток

В Україні триває дія загальної мобілізації, а це означає, що багато наших громадян, як і раніше, продовжуватимуть отримувати повістки з військкоматів. Їх, до речі, є кілька видів.

"Телеграф" розповідає про те, які повістки отримуватимуть українці влітку 2023 року.

Загалом в Україні законом передбачено чотири види повісток:

  1. Повістка для уточнення даних. Ці повістки вручають для уточнення та оновлення інформації про склад сім'ї, стан здоров’я військовозобов'язаних, місце роботи тощо (вона не означає, що військовозобов'язаний обов'язково буде мобілізований і відправиться на фронт)
  2. Повістка на проходження військово-лікарської комісії. Ця повістка за підписом начальника ТЦК зобов’язує пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов'язаного. Після медкомісії у цій картці буде вказаний висновок військово-лікарської комісії про придатність, непридатність чи обмежену придатність до військової служби.
  3. Повістка для призову на строкову військову службу. Ця повістка передбачає призов на строкову військову службу.
  4. Мобілізаційне розпорядження. Ця повістка вручається військовозобов'язаному після проходження медкомісії, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.

Призов на строкову службу не відбувається під час воєнного стану відповідно до статті 18−1 Закону про військовий обов’язок і військову службу.

При цьому, нагадаємо, що в Україні офіційно було скорочено граничний призовний вік. А це означає, що тепер українців можуть мобілізувати вже з 25 років.

Раніше ми писали про те, кому будуть видавати повістки в першу чергу влітку 2023 року.

Також ми повідомляли, що названо категорії українців, які підпадають під мобілізацію у червні.