Лопата не знадобиться: коли і як правильно копати картоплю, щоб вона довго зберігалася
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Корисні поради допоможуть вчасно зібрати врожай картоплі та зберігати його до весни
Кожен дачник самостійно вибирає час збирання врожаю картоплі. Молоду картоплю на їжу копають навіть у червні, а ось для зимового зберігання коренеплоди копають набагато пізніше. Правильний термін початку викопування залежить від сорту, погоди у регіоні, частоти поливів, внесення підживлення тощо.
Дуже важливо не помилитися з часом для збирання врожаю. Недозріла, як і перестигла картопля, не зможе зберігатися всю зиму.
Коли копати картоплю для зберігання
Вважається, що найкращий час для викопування картоплі для зберігання – серпень – початок вересня. Для цього краще вибирати сонячні дні без опадів. Вологі бульби довго не пролежать.
Вірною ознакою зрілості картоплі є стан бадилля. Якщо воно почало в’янути, тоді розпочинати збирання можна вже за три тижні.
Ідеальний спосіб визначити, чи достатньо визрів урожай – викопати пару кущів картоплі. Якщо шкірка на бульбах щільна, а більшість картоплин відокремилися від куща, можете викопувати всі інші.
Як копати картоплю
Досвідчені дачники радять не брати на ділянку лопату, а копати картоплю вилами. Втикайте їх у землю на відстані приблизно 15–20 сантиметрів від основи куща та акуратно перевертайте землю. Після цього потрібно поворушити землю з країв ямки, щоби деякі бульби не залишилися там.
Пошкоджені, посічені та порізані бульби потрібно одразу відкладати. Таку картоплю потрібно якнайшвидше приготувати та з’їсти.
Не поспішайте складати отриманий урожай у ящики. Викладіть бульби в один шар на газету або картон в темному прохолодному місці з температурою від 10 до 15 ° С з високою вологістю і хорошою вентиляцією на 1-2 тижні. Ця хитрість допоможе шкірці стати жорсткішою і тоді картопля довше зберігатиметься.
Раніше "Телеграф" розповідав, як урятувати томати від фітофтори лише одним засобом з аптеки.