На радість любительок солодкого: створено препарат, який дозволяє їсти багато шоколаду і не товстіти
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 3001
Поки що ліки досліджували тільки на мишах
У багатьох країнах світу одна з найважчих проблем, з якими зіткається система охорони здоров’я — масове ожиріння населення, в тому числі через повсякденний раціон із надлишком жирів і цукру, що також призводить до діабету та інших хвороб.
Тому вчені б’ються над рішенням, як упоратися з цією хворобою. У ході досліджень фахівці з Наукового центру охорони здоров’я Техаського університету в Сан-Антоніо знайшли можливість впливу на обмін речовин, пише ресурс interestingengineering.com.
У результаті вчені розробили препарат CPACC, який впливає на ген MRS2, відповідаючий за транспортування магнію в мітохондрії клітин. Таким чином уповільнюється пересування магнію організмом, що дозволяє їсти солодке і жирне і не товстіти.
Експерименти проводили на мишах, яких протягом їхнього життя регулярно годували їжею з високим вмістом жирів та цукру. Але тварини завжди залишалися з нормальною вагою та були здорові.
Вчені пояснюють результат тим, що натрій, кальцій, магній і калій — мікроелементи, які відіграють важливу роль у забезпеченні здорового обміну речовин. Але їхнє передозування може призвести до зворотного — порушення метаболізму.
"При пошуку факторів, відповідальних за збільшення ваги на клітинному рівні у ссавців, вчені помітили, що коли клітини організму отримували більше магнію, ніж потрібно здоровому організму, вироблення енергії сповільнювалося. Надлишок магнію порушує активність мітохондрій у клітинах організму, призводить до відкладення надлишкового жиру в організмі і, як наслідок, збільшенню ваги та захворюванням печінки та серця ”, — вважають вчені.
Завдяки тому, що CPACC пригнічував активність MRS2, вироблення енергії в клітинах мишей збільшувалося, і це також дозволило ефективніше здійснювати метаболізм жирів і цукру.
"Цей препарат також може знизити ризик кардіометаболічних захворювань, таких як серцевий напад та інсульт, а також знизити захворюваність на рак печінки, який може наслідувати жирову хворобу печінки", — повідомив один із співавторів дослідження, професор медицини в Науковому центрі охорони здоров’я Техаського університету в Сан -Антоніо Мадеш Мунісвомі.
У той же час важливо відзначити, що препарат CPACC поки що не схвалений і не запатентований.
Нагадаємо, що шоколад люблять не лише молоді наївні дівчата, а й суворі чоловіки, які іноді "споживають" його вантажівками — як подарунок за благородні вчинки.