Продати квартиру під час війни: що потрібно знати українцям
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Під час воєнного стану провести операції з нерухомістю стало складніше
Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну ринки продажу нерухомості та землі були зупинені, що було пов’язано з обмеженням доступу до державних реєстрів на користь національної безпеки, однак у травні продажі були відновлені, але з певними особливостями.
Як укласти договір купівлі-продажу чи дарування нерухомого майна в умовах воєнного стану – роз’яснює "Телеграф" із посиланням на РБК-Україна.
Нотаріус – лише біля будинку
Предметом договору купівлі-продажу чи дарування є цінне майно, такий договір укладається у письмовій формі та підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. Відповідно до загального правила, посвідчення угод щодо відчуження (куплі-продажу) майна здійснюється за місцезнаходженням (місцем реєстрації) цього майна або однією зі сторін договору. Однак під час військового стану посвідчення договору здійснюється нотаріусами виключно за розташуванням нерухомості.
Винятком є Київ та Київська область. Посвідчувати угоди з нерухомості у цьому регіоні можуть як нотаріуси за місцезнаходженням такого майна, так і нотаріуси за місцезнаходженням однієї зі сторін відповідного договору.
Які документи потрібні для угоди
Зразковий перелік документів, який необхідно надати нотаріусу:
- паспорти та ідентифікаційні коди обох сторін договору;
- оригінал правовстановлюючого документа на нерухоме майно;
- довідка про осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;
- технічний паспорт на житлове приміщення;
- документи, що засвідчують родинні відносини між особами першого та другого ступеня спорідненості.
Як знайти потрібного нотаріуса
Нагадаємо, нотаріальні дії проводяться виключно включеними до затвердженого Міністерством юстиції переліку нотаріусів, яким дозволено в умовах воєнного стану вчиняти нотаріальні дії щодо цінного майна. Зі списком таких нотаріусів можна ознайомитись на сайті Міністерства юстиції України.
Раніше повідомлялося, що бомбосховища у будинках стануть обов’язковими в Україні.
Нагадаємо, зростання вартості будматеріалів та військова інфляція штовхають ціни на житло в Україні вгору.