Шкільна програма в Україні зміниться: що додається через війну
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 1686
Вісім предметів були частково оновлені для нового навчального року
Через криваву військову агресію росії в Україні вирішили оновити навчальну програму на навчальний рік 2022-2023. Відтепер на шкільних уроках історії діти вивчатимуть російсько-українську війну, предмет "правознавство" поповниться міжнародним гуманітарним правом, а в основи здоров’я додадуть домедичну допомогу.
Про це Міністерство освіти повідомило на своєму офіційному сайті. Згідно з інформацією відомства, для учнів 5-11 класів буде оновлена програма з восьми предметів. До їх списку внесли:
- історію України та всесвітню історію,
- захист України,
- основи здоровʼя,
- правознавство,
- громадянську освіту,
- географію
- зарубіжну літературу.
Навчальну програму з історії планують розширити в часі, аби додати до неї українські рухи опору XX століття. Крім того, школярам розповідатимуть, про російсько-українську війну. Ця тема буде чітко розглядати такі поняття як "русскій мір", "рашизм", "політика російщення", "колабораціонізм" тощо.
Захист України відтепер включатиме в себе відомості про Збройні українські сили та принципи ведення війні.
Навчальний курс з основ здоров’я розширився такими темами:
- види сигналів тривоги;
- перші дії під час обстрілу;
- як зробити укриття, аби воно було надійним;
- поводження з вибухонебезпечними предметами;
- як побороти паніку;
- як надати першу допомогу тощо.
До навчальної програми з географії Міносвіти додали тему, яка раніше окремо не виділялася - "Ознайомлення з Республікою Корея".
Що стосується змісту програми з основ правознавства, то на цьому предметі школярі вивчатимуть права людини, пов'язані російсько-українською війною, а також міжнародне гумправо.
Водночас зарубіжну літературу суттєво "обрізали". Тепер учні не знайомитимуться з переважною більшістю російських та білоруських письменників. Натомість вивчатимуть твори Жана де Лафонтена, О. Генрі, Анни Ґавальди, Ульфа Старка, Джона Бойна та інших.
Раніше "Телеграфу" вдалося поспілкуватися з першим заступником міністри освіти та науки Андрієм Вітренком, який детально відповів на всі важливі питання, які стосуються освітнього процесу в умовах війни: "Рекомендуємо навчальним закладам починати змішану форму навчання через загрозу безпеці – перший заступник міністра освіти"