ДБР взялося за нардепа, який перебіг від Зеленського до Разумкова

Читать на русском
Автор
564
Олег Воронько обирався від "Слуги народу" Новина оновлена 28 січня 2022, 12:05
Олег Воронько обирався від "Слуги народу"

Обшук провели за фактом підробки документів.

Держбюро розслідувань прийшло з обшуками до українського парламентарія, члена депутатського об’єднання Дмитра Разумкова МФО "Розумна політика" Олега Воронька.

На сайті ДБР повідомляється, що з обшуками до чинного нардепа додому та до "пов’язаних з ним осіб" прийшли через факти підробки документів.

Те, що житло Олега Воронька обшукується, Разумков назвав "політичним переслідуванням", а звинувачення на адресу нардепа — "притягнутими за вуха". Пов’язує їх він із тим, що об’єднання не підпорядковується президенту.

"Ви або житимете за принципом беспредела, або житимете за принципом закон один для всіх… Якщо людина винна — вона понесе покарання, а якщо ви вирішили перетворити силові відомства в інституції, які тиснуть на народних депутатів і на український парламент на парламентсько-президентській республіці, то це вдарить по вас", — звернувся Разумков до нардепів у Верховній Раді, заявивши про переслідування його соратників.

Чому до Воронько прийшли з обшуками

У ДБР повідомляють, що Національне агентство з протидії корупції склало протокол на Воронька через його входження до складу виконавчого органу однієї організації.

Обшук у Олега Воронько
Обшук у Олега Воронько
Обшуки пройшли у нардепа вдома та в інших місцях
Обшуки пройшли у нардепа вдома та в інших місцях

Коли Печерський суд розглядав справу, народний депутат надав документ — протокол зборів з інформацією про своє звільнення. У ДБР вважають, що його було підроблено. У повідомленні держбюро сказано, що документом про своє нібито звільнення він міг ввести в оману суд.

Попередньо справу кваліфікували за трьома статтями — підробка документів, службове підроблення та введення в оману суду.

Олег Воронько обирався від партії "Слуга народу" по Кіровоградській області. Є членом фракції партії, але пізніше, він став учасником нещодавно створеного Разумковим міжфракційного об’єднання "Розумна політика".

У самого ексспікера з президентською партією та лідером держави є історія розбіжностей, які коштували йому крісла.

"Телеграф" напередодні також висвітлював думку астролога Влада Росса, який вважає, що президент Володимир Зеленський має побоюватися конкуренції із Разумковим на президентських виборах.