Українці злякалися е-рецептів і кинулися до аптек: у МОЗ заспокоїли (фото)
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 18306
У МОЗ пояснили, що причин для паніки немає
В українських містах знову паніка та масові черги — цього разу до аптек. На тлі інформації про те, що з 1 квітня всі рецептурні препарати будуть продавати за електронним рецептом, всі масово кинулися запасатися ліками, поки є можливість.
У мережі можна побачити фото величезних черг як в аптеках, так і на вулиці біля них також перевантажені сайти аптек. Але на сторінці "Телебачення Торонто" дали докладне пояснення того, що таки станеться із завтрашнього дня.
Зазначається, що паперові рецепти залишаються чинними, особливо в прифронтових регіонах, де немає можливості отримати електронний рецепт. Ті ліки, які раніше продавалися без рецепта, маючи відповідну позначку, можна буде купити у вільному доступі і надалі.
Щоб отримати електронний рецепт, потрібно звернутися до вашого лікаря — зробити це можна особисто або по телефону. Особливо актуальним є останній спосіб для людей з хронічними захворюваннями, лікар продовжуватиме ваш рецепт за дзвінком, а вам на телефон прийде повідомлення з номер електронного рецепту.
У МОЗ уточнили, що перелік рецептурних препаратів, яких на сьогодні в Україні 60%, не розширюється. Щоб дізнатися, потрібний рецепт на ваш препарат чи ні, потрібно заглянути до Державного реєстру, де вказано категорію його відпуску.
"З квітня рецептурні препарати в аптеці можна отримати не тільки за паперовим, а й за електронним рецептом. МОЗ не розширює список рецептурних ліків і не робить усі лікарські засоби рецептурними. Тобто всі ті ліки, які й раніше підлягали відпустці за рецептом лікаря, з квітня можна буде отримати, скориставшись електронним рецептом", — розповіли в МОЗ.
Але, незважаючи на це, черги до аптек сьогодні, 31 березня, спостерігаються у Києві, Одесі, Дніпрі та інших містах.
Які препарати вважаються рецептурними
Рецептурні ліки – лікарські засоби, які підлягають відпустці виключно за призначенням лікаря та призначаються на спеціальних рецептурних бланках.
Цей список може включати:
- антибіотики;
- протисудомні засоби;
- гормональні препарати (у тому числі протизаплідні);
- препарати на лікування артеріального тиску, серцевих захворювань;
- деякі антигельмінтні препарати;
- деякі антигістамінні засоби;
- кроворозріджувальні препарати;
- антидепресанти, нейролептики та релаксанти;
- стероїдні лікарські засоби;
- деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.
Раніше "Телеграф" розповідав про те, що систему військово-лікарських комісій (ВЛК) реформують через цифровізацію сервісів. Це означає, що військовозобов’язаним буде простіше проходити медкомісію.