Аграріям доведеться адаптуватися: експерт пояснив, чого чекати без Каховського водосховища
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 579
Україні потрібно відходити від "совкових" стереотипів та змінювати тип господарства
Думка, що без Каховського водосховища після підриву ГЕС сільське господарство Криму, Херсонської та Запорізької областей помре, є неправильним. Для відновлення аграрного виробництва на цих територіях буде необхідно переходити до іншого типу господарства.
Про це гідробіолог Юрій Квач розповів в інтерв’ю "Бізнес Телеграфу ".
"Всі розташовані там населені пункти вже існували протягом 200-300 років, а деякі й 500-600. Люди там жили й не вмирали від голоду або без води. Просто вони вели інший тип господарства. Необхідно повертатися до традиційного господарства, яким споконвіку займалися кримські татари та місцеві українці, зокрема, до тваринництва та садівництва", — сказав він.
За словами Квача, до появи Каховського водосховища люди, які жили на тих територіях, не займалися вирощуванням пшениці в такій кількості й, тим більше рису, який в Україні зовсім невигідно та затратно вирощувати.
"Його (рис, — Ред.) дешевше купити в південно-східних країнах Азії, де він дає кілька врожаїв на рік, ніж вирощувати на дніпровській воді на півдні України та в районі Генічеська. Це за Радянського Союзу влаштовували "показові виступи", мовляв, у нас теж вирощують рис. А те, що він дорожчий, нікого не турбувало", — наголосив співрозмовник видання.
Гідробіолог вважає, що Україні необхідно відходити від "совкових" стереотипів та змінити тип господарства.
Повний текст інтерв’ю з Юрієм Квачом читайте у матеріалі на сайті "Телеграф": "Відновлення Каховської ГЕС буде такою самою дурістю, яку 70 років тому зробив СРСР", — гідробіолог.
Нагадаємо, раніше міністр агрополітики Микола Сольський розповів в інтерв’ю сайту "Телеграф ", скільки буде потрібно років, щоб повернути воду на Херсонщину.