"Невстановлені особи"? Слідство не знайшло винних у розкраданні десятків мільйонів на будівництві Подільського мосту
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Проведення трьох кримінальних проваджень не наблизило слідство до організаторів розкрадання
Близько 24 млн грн було вкрадено, на думку прокуратури, під час будівництва Подільського мосту в Києві, який має з’єднати історичну правобережну частину міста зі спальними районами на лівому березі Дніпра. Однак насправді ця цифра може бути лише вершиною айсбергу.
Як з’ясував "Телеграф", у повідомленні правоохоронців йдеться про тендер, який пройшов у березні 2017 року. Тоді КП "Дирекція з будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва" визнала переможцем ТОВ "Комерційне підприємство "Укрпожбезпека".
При початковій ціні 55,8 млн грн компанія погодилася виконати роботи за 55,75 млн грн і була визнана переможцем, а 4 квітня 2017 року з нею уклали договір. Підприємство розпочало роботи, але явно не встигало завершити їх у термін, тому було використано один трюк.
27 грудня 2018 року, за чотири дні до закінчення терміну виконання робіт за договором, було укладено додатковий договір — "Укрпожбезпеці" на 3 млн грн було знижено фінансування. На підставі цього терміном закінчення робіт сторони затвердили 31 грудня 2019 року.
Але ТОВ так і не закінчило роботи, які зобов’язалося виконати по Подільському мосту, і в липні 2019 року ще однією додатковою угодою договір від 4 квітня 2017 року був розірваний.
Скільки саме з обіцяних 52,6 млн грн за договором отримала "Укрпожбезпека" — невідомо, але 24 мільйони з них, за версією Київської міської прокуратури, підприємці розікрали.
Цікаво, що претензії до "Укрпожбезпеки" у слідства виникли ще у 2017 році, коли 27 червня було відкрито кримінальне провадження №42017000000002108. Правоохоронці підозрювали, що підприємство оформлене на підставну особу.
Пізніше слідство з’ясувало, що вже у 2018-му якийсь громадянин за скромну винагороду у 1000 гривень дозволив використати свої дані, фіктивно ставши власником ТОВ "Комерційне підприємство "Укрпожбезпека". До речі, після цього засновник і керівництво на підприємстві змінилися: з 2019 року це одна людина – якийсь Владислав Черевичний із Бердичева Житомирської області.
Зрештою, слідство з третього кримінального провадження з’ясувало, що ТОВ "Комерційне підприємство "Укрпожбезпека" з 2015 року входить до складу групи фіктивних фірм, які перемагають на держтендерах, а потім розкрадають бюджетні кошти. Останнє відбувається головним чином шляхом укладання договорів з іншими фіктивними компаніями про надання послуг, а насправді просто для виведення коштів.
Але що цікаво, слідство так і не спромоглося з’ясувати прізвища організаторів схеми та навіть того, хто купував документи для оформлення змін у ТОВ "Комерційне підприємство "Укрпожбезпека" — вони всі проходять як "невстановлені особи".
Залишається сподіватися, що хоч провину посадових осіб КП "Дирекція з будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва" прокуратурі вдасться довести в суді.
А тим часом Подільським мостом запустили рух, щоправда, поки що дуже обмежено.