росія попре моментально: українська письменниця назвала три загрози внесення змін до мовного закону

Читать на русском
Автор

Законопроект про захист прав нацменшин може загрожувати українській мові

Внесення змін до закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" є неприпустимим. Їх передбачає законопроект 10288, спрямований на "захист прав національних меншин".

Письменниця Лариса Ніцой попереджає, що такі зміни є дуже ризикованими, адже українська мова зараз і так слабка. Подробиці вона розповіла в інтерв’ю "Телеграфу".

"Українську мову не закон цю ввів в Україні, а російські ракети. У закон про захист меншин заводять такі норми, які й так слабкий закон про українську мову ще більше послаблюють. Якщо зараз російська мова на телебаченні звучить порушуючи закон, то після ухвалення законопроекту вона буде законна", — впевнена Ніцой.

Письменниця також поділилася думкою, що цей законопроект закладатиме у суспільстві протиріччя між громадянами. Це спричинить зростання напруги.

"Українці вже не здадуться, і й надалі стверджуватимуть український світогляд, а меншини покладатимуться на законодавство і казатимуть: "А я маю право". Зараз вони, порушуючи закон, кажуть: "Я хочу", а потім говоритиму "Маю право". І буде наростати напруга", — вважає Ніцой.

На думку письменниці, введення ембарго російською мовою терміном на 5 років після закінчення воєнного стану все одно не врятує ситуацію. Вона впевнена, що відкат у мовній політиці неминучий.

"Ну, мине п’ять років і що? Зросійщені перечекають ці п’ять років і знову будуть процвітати. Тобто їм подарована надія. Надія на те, що і далі тут будуть співати російських пісень, дивитися російські фільми, адже зросійщений громадянин потребуватиме культурного продукту своєю мовою. І якщо країни Європи ще будуть більш толерантними, то росія попре моментально. І знову ми опинимося перед величезною загрозою", — сказала Ніцой.

Повний текст читайте у матеріалі на сайті "Телеграфа": "Повернення в еру Ківалова-Колесніченка? Чому шлях до ЄС перетворився на мовний скандал".

Раніше "Телеграф" опублікував думку аналітика, який розповів про справжню причину дипломатичного конфлікту між Україною та Угорщиною. Справа не лише у мові та правах нацменшин.