22700
Збірна України
Збірна України. Фото УАФ

Синьо-жовті зіграли з Мальтою в Словаччині

У понеділок, 18 червня, збірна України провела свій перший "домашній" матч у відборі на чемпіонат Європи-2024 проти Мальти. Раніше головна команда країни вирвала перемогу над Північною Македонією (3:2).

"Телеграф" провів текстову пряму трансляцію матчу Україна — Мальта. Поєдинок відбувся в Трнаві (Словаччина) на стадіоні "Антон Малатинськи".

Україна — Мальта — 1:0

Фінальний свисток! Непроста, але перемога!

90+6 хв. Миколенко мав хороший момент, але вдарив невдало

90+5 хв. І одразу Циганкова змінює Сваток

90+4 хв. Грек рятує гостей після удару Циганкова!

90+1 хв. Шість хвилин арбітр додав до основного часу

89 хв. Небезпечно було у штрафному майданчику мальтійців після виходу з воріт Грека, однак обійшлося без проблем для гостей

87 хв. Заміни в гостей: Джек Грек вийшов замість Теуми, а Дегабріеле — замість Мбонга

85 хв. Стандарт не допоміг гостям створити момент, але українці встигли провести непогану атаку

83 хв. Судаков заробив доволі небезпечний штрафний

81 хв. Заміна в складі синьо-жовтих: Ярмоленка замінив Сидорчук

80 хв. Грубо сфолив гравець Мальти біля чужого штрафного на Миколенку

78 хв. Черговий кутовий ледь не конвертував у гол Забарний ударом головою!

76 хв. Небезпечна комбінація завершилася ударом Миколенка з меж штрафного майданчика — кутовий

72 хв. Циганков виводить господарів уперед з 11-метрової позначки! Нарешті!

70 хв. Стіву Боргу — жовта за фол

69 хв. Ярмоленка збили — пенальті!

64 хв. І Буяльський ледь не забиває першим дотиком після удару на добиванні, але замість голу зачепив ногою воротаря суперника

63 хв. Подвійна заміна в складі України: Довбик і Буяльский замінили Ваната і Малиновського

62 хв. Заміна в Мальти: Дімек замінив Джонса

60 хв. Янкам з меж штрафного майданчику України пробивав по воротам суперника — Трубін упіймав м'яч

58 хв. Гостро у штрафному майданчику пробивав Ярмоленко, але його удар заблокували

56 хв. Малиновський відмахнувся в центрі поля після втрати м'яча, за що отримав жовту картку

54 хв. Гравцем, який заробив пенальті у ворота своєї команди, був Берг, який отримав за це попередження

52 хв. Ярмоленко влучив у поперечину з 11-метрової позначки!

51 хв. Пенальті в ворота гостей! В попередньому епізоді м'яч потрапив у руку гравця гостей!

49 хв. Як м'яч щойно не залетів у ворота Мальти!? Українці обстріляли рамку суперника, де воротар і захисники гостей блокували удари господарів, але м'яч не влітає в сітку!

46 хв. Заміни в перерві провели команди. В складі України Миколенко змінив Матвієнка, а у Мальти Сатаріно вийшов замість Нвоко

Гра відновилася!

Перерва!

45+5 хв. Циганков забиває, але арбітр не зараховує гол через офсайд у Ваната, який пробивав по воротам перед цим

45+3 хв. Змінюють воротаря мальтійці — на поле вийшов запасний голкіпер Грек

45+1 хв. Арбітр додав 7 хвилин до першого тайму за тривале надання допомоги Бонелло

42 хв. За цей фол форвард збірної України отримав жовту картку

40 хв. Ванат після прострілу з лівого флангу врізався в голкіпера Мальти Бонелло, через що останньому знадобилася допомога лікарів

38 хв. Небезпечно стріляв з-за меж штрафного Циганков — сфера пролетіла вище рамки!

34 хв. Гра загалом не затримується в центрі поля, і м'яч швидко переходить до воріт обох команд

30 хв. Синьо-жовтим не вистачає креативу в атаці, коли їм все ж таки вдається підійти до чужих воріт, що теж відбувається нерегулярно

27 хв. Господарі спробували організувати атаку, проте все закінчилося вже не першою втратою м'яча на чужій половині поля

24 хв. Гості дивом не відкрили рахунок! Джонс не влучив у ворота суперника з чудової позиції!

23 хв. Мальта притисла Україну до її воріт і встигла заробити вже третій кутовий

20 хв. Гості продовжують шукати шлях до чужих воріт, але цього разу суперник надійно відзахищався

16 хв. Чудовий момент втратив Ванат! Після прострілу зліва від Циганкова він в дотик пробив повз порожнього кута воріт!

14 хв. А тепер мальтійці ще й подали кутовий, але подача вийшла не особливо гострою, тому Трубін легко заволодів м'ячем

11 хв. Гості відповіли своєю атакою, яку завершив Джонс — Трубін на місті

7 хв. Дісталося Циганкову після грубого фолу Муската, але, на щастя, вінгер господарів зможе продовжити гру

5 хв. Синьо-жовті вже втратили одразу 2-3 моменти, щоб забити! Але удар Ваната парирував воротар збірної Мальти, а добивання Ярмоленка заблокували, після чого гострим вийшло виконання кутового, проте голкіпер гостей знову забрав м'яч.

3 хв. Мальтійці сміливо пресингують українців на перших хвилинах гри

Матч розпочався!

Команди вже вийшли на поле та слухають гімни обох країн.

Стартові склади команд:

Україна: Трубін, Матвієнко, Забарний, Кривцов, Конопля, Степаненко, Маліновський, Судаков, Ярмоленко, Циганков, Ванат

Мальта: Бонелло, Мускат, С. Борг, Ж. Борг, Мбонг, Янкам, Гійом'є, Теума, Камендзулі, Джонс, Нвоко

Через повномасштабне вторгнення рф в Україну наша команда не може проводити ігри у себе вдома. Через це нівелюється перевага домашньої арени. Проте гра з Мальтою не має стати проблемою для українських футболістів. Зазначимо, головний тренер Синьо-жовтих напевно внесе корективи у гру своєї команди після провального першого тайму у грі з Північною Македонією.

До речі, Мальта в минулому турі відбору крупно поступилася Англії (0:4).

На цей час тільки Мальта не набрала жодного очка у кваліфікаційному турнірі, Англія після 3 матчів вийшла в лідери.

Турнірне становище команд у групі С

Додамо, що команди раніше зустрічалися лише один раз. У товариському поєдинку у 2017 році Мальта сенсаційно перемогла Синьо-жовтих із рахунком 1:0.

Поєдинок Україна — Мальта буде доступним для перегляду в прямому ефірі в Україні відразу на кількох платформах. Додамо, що українці є беззаперечними фаворитами протистояння.

З повним календарем, результатами та відеооглядами всіх матчів збірної України у відборі на чемпіонат Європи-2024 можна ознайомитись на сайті "Телеграф".