5039
"Порту" — "Шахтар"
"Порту" — "Шахтар". Фото ФК Шахтар

Гірники не змогли пробитися у 1/8 фіналу Ліги чемпіонів

У середу, 13 грудня, донецький "Шахтар" зіграв виїзний поєдинок Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2023/24 проти "Порту".

"Телеграф" провів текстову онлайн-трансляцію гри "Порту" — "Шахтар". Зустріч завершилася з рахунком 5:3 на користь португальців.

"Порту" — "Шахтар" — 5:3

Матч закінчено!

88' — Гол! Егіналдо забиває.

82' — Гол! Консейсау реалізував вихід віч-на-віч.

75' — Гол! Пепе забиває після подачі з кутового.

75' — Різник робить сейв після удару Таремі головою.

72' — Гол! Еуштакіо забиває у свої ворота після рикошету від воротаря.

71' — Таремі пробив з лінії штрафного майданчика — вище воріт.

69' — "Порту" продовжує тиск на захист Гірників.

62' — Гол! Таремі забиває.

51' — Різник робить суперсейв після удару Таремі головою.

Розпочався другий тайм.

Перший тайм закінчено. Перерва.

43' — Гол! Галено робить дубль. Португальський бразилець потужно пальнув з-під захисника прямо у кут воріт.

35' — Різник спіймав м'яч після удару Галено із вбивчої позиції.

30' — Гол! "Шахтар" забиває дуже дивний гол. Боковий зафіксував офсайд, проте "Шахтар" дограв епізод до кінця, а Сікан закотив м'яч у порожні ворота. Перевірка VAR показала, що офсайду не було.

27' — Гочолеішвілі завдав удару з меж штрафного майданчика — Кошта парирує.

25' — Темп гри помітно знизився, португальці контролюють перебіг зустрічі.

14' — Сікан пробив головою після навісу зі стандарту — трохи вище воріт.

9' — Гол! Галено забиває. Еванілсон видав партнеру передачу-цукерку на порожні ворота.

8' — Еуштакіу пробив з-за меж штрафного майданчика — Ракицький відбиває м'яч.

2' — Різник тягне після удару Таремі головою.

1' — Різник з м'ячем, португальці почали з пресингу.

Матч розпочався!

Студія перед грою

Незадовго до початку гри стали відомі стартові склади команд.

"Порту": Діого Кошта, Санчес, Пепе, Фабіо Кардоса, Санусі, Еустакіо, Варела, Пепе, Таремі, Еванільсон, Галено.

"Шахтар": Різник, Гочолеішвілі, Бондар, Ракіцький, Матвієнко, Степаненко, Бондаренко, Судаков, Зубков, Криськів, Сікан.

Напередодні Гірники озвучили заявку на гру з "Порту":

За підсумками 5 турів обидві команди набрали однакову кількість очок — по 9, проте португальський колектив стоїть вищим у турнірній таблиці квартету H завдяки гостьовій перемозі у першому колі групового етапу Ліги чемпіонів. Обидві команди претендують на місце у 1/8 фіналу ЛЧ, проте Гірникам для виходу у плей-оф необхідна лише перемога над португальцями, а Драконів влаштує і нічия.

Турнірне становище команд у групі H

Матч "Порту" — "Шахтар" відбудеться у Порту (Португалія) на стадіоні "Драгау". Поєдинок можна переглянути у прямому ефірі в Україні. Додамо, що букмекери не вірять у тріумф українського колективу. До речі, суперкомп’ютер оцінив шанси Гірників на вихід у плей-оф ЛЧ лише у 14%.

У першому колі "Шахтар" програв "Порту"

Нагадаємо, "Шахтар" у поточному сезоні Ліги чемпіонів провів 5 ігор. У першому турі донеччани програли "Порту" (1:3), у другому — переграли "Антверпен" (3:2). У 2-матчевій дуелі з "Барселоною" донеччани спочатку програли з рахунком 1:2 в Іспанії, проте згодом взяли реванш у Німеччині — 1:0. У передостанньому турі Гірники знову обіграли бельгійський колектив (1:0).