Досьє Миколи Миколайовича Тищенко
Дата народження: 17 травня 1972 року (51 рік)
Хто такий: ресторатор і шоумен, власник мережі ресторанів "Наша карта", позафракційний народний депутат IX скликання, вигнаний з фракції "Слуга народу"
Зріст: 185 см
Сімейний стан: розлучений утретє
Знак Зодіаку: Телець
Соцмережі: Telegram , Instagram, Facebook
Микола Тищенко є одним із найсуперечливіших та найодіозніших політиків сучасної України. Він неодноразово потрапляв у гучні скандали, ображав журналістів, влаштовував бійки зі своїми колегами-депутатами і дозволяв собі недоречні висловлювання. За інформацією ЗМІ, у Тищенка за плечима багате кримінальне минуле, завдяки якому йому і вдалося отримати гроші на відкриття свого ресторанного бізнесу.
Чим же насправді відомий Микола Тищенко і в які скандали він потрапляв — читайте в матеріалі "Телеграфу".
Біографія
Микола Тищенко народився 17 травня 1972 року в місті Київ. Його батько тривалий час працював директором будинку побуту, а мати була фотографкою і працювала в тому ж будинку побуту. Сім'я Миколи Тищенка, за радянськими мірками, була заможною і жила досить не бідно.
Микола в підлітковому віці активно займався спортом і подавав надії в дзюдо — він навіть отримав згодом звання майстра спорту з цього виду спорту. З 2008 року є президентом Асоціації пляжного волейболу Києва.
Микола Тищенко свій перший бізнес розпочав з відкриття мережі взуттєвих магазинів, де продавали взуття італійських та європейських брендів. Його взуттєві бутіки називалися "Євромода" і "Студіо Мода".
У 1998 році Тищенко почав займатися ресторанним бізнесом, який розвивався досить успішно. У 2007 році він створив клубну карту, яка об'єднала всі його заклади в мережу під назвою "Наша карта".
У мережу наразі входять такі популярні київські заклади, як — лаунж-караоке-ресторан "Сейф", "Вулик", "Велюр", "Рішелье", суші-бар "Пухнастий", ресторан "ТургенеФ", ресторан "Три виделки", пляжний комплекс "Olmeca Plage", перший ресторан швидкого харчування "W Lunch", ресторан високої тайської кухні "COIN" і бар "Fahrenheit".
Починаючи з 2005 року Тищенко активно будує свою телевізійну кар'єру. Першими телепроєктами, в яких взяв участь ресторатор, стали "Ігри патріотів", "Форт Буаяр" і "Володар гори".
У 2008 році Тищенко відкриває "Кулінарну школу Миколи Тищенка". Метою нового проєкту, за словами ресторатора, стало бажання навчати професійних кухарів, які б могли працювати в найпрестижніших закладах не тільки України, а й усього світу.
У березні 2010 року Тищенко взяв участь в ігровому телевізійному шоу "Битва українських міст", в якому очолив команду Києва.
Наступним етапом у його медійній кар'єрі стала участь у відомому кулінарному шоу "МастерШеф", де Тищенко входив до складу журі проекту. У квітні 2016 року Тищенко покинув "МастерШеф" після 6 років ефірів. Саме це кулінарне шоу принесло Тищенку справжню популярність і він став дуже впізнаваною особистістю серед Українців.
У 2017 році він став ведучим програми "Ревізор" на "Новому каналі". А вже в 2018 році Тищенко прийняв участь в шоу "Танці з зірками" на телеканалі "1+1" в якості запрошеної зірки.
Згідно з системою YouControl — онлайн-сервісом перевірки компаній — Микола є співзасновником або керівником більш ніж двадцяти компаній.
З обранням до Верховної Ради України Микола Тищенко, за його словами, позбувся всіх бізнес-активів і зосередився на політичній діяльності.
Освіта
Микола Тищенко закінчив спеціалізовану школу №194 "Перспектива" у своєму рідному місті Київ. Після цього майбутній політик вступив до Київського національного університету будівництва та архітектури. Його спеціальність — інженер-механік.
Також Тищенко закінчив військову кафедру і отримав звання лейтенанта.
Сім'я
Загалом Тищенко був одружений тричі. Першою дружиною Миколи Тищенко стала Лариса Тищенко, яка в 2005 році народила йому сина Данила.
Другий шлюб Тищенко уклав з Іриною Журавською — українською моделлю, "Міс Україна-2008", племінницею народного депутата України від "Партії Регіонів" і екс-заступника мера Києва Віталія Журавського. Їхній шлюб розпався всього за рік рік. Спільних дітей у пари не було.
Третя дружина Миколи Тищенка — Алла Барановська, журналістка і фотомодель із Донецька. Їхнє весілля відбулося в 2016 році. Два роки потому у них народився син Давид. У 2019 році Тищенко пішов у політику, а перед цим переоформив частину свого бізнесу на дружину.
У листопаді 2023 року Тищенко подав на розлучення і пару, після 8 років шлюбу, розлучили на початку 2024 року. Причина розставання, за словами колишнього подружжя, — це неможливість спільного проживання, оскільки Барановська і Тищенко живуть і працюють у різних містах.
Загалом, особисте життя Миколи Тищенка досить насичене та до нього завжди прикута увага українців.
Кар'єра в політиці
Свій шлях у політиці Микола Тищенко почав у 2019 році, коли став кандидатом у народні депутати України від партії "Слуга народу" на парламентських виборах. За підсумком голосування він здобув перемогу на 219 окрузі (Святошинський район Києва) і потрапив до Парламенту.
У Верховній Раді Микола Тищенко був співголовою групи з міжпарламентських зв'язків із Саудівською Аравією і Катаром. Він також став заступником голови депутатської фракції партії "Слуга народу", головою Київської міської організації партії "Слуга народу", а також заступником голови Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури.
Ставши нардепом, попри законодавчу заборону політикам втручатися в освітні процеси, Тищенко взяв участь в урочистих лінійках з нагоди початку нового навчального року у двох столичних школах.
Влітку 2020 року Тищенко публічно заявив про плани балатуватися на посаду столичного градоначальника і розпочав виборчу компанію. Але під час партійних праймеріз "Слуги народу" програв своїй колезі Ірині Верещук.
У січні 2023 року Народного депутата Миколу Тищенка виключили з фракції "Слуга народу". Цьому передував гучний скандал, коли Тищенко на 11 місяці повномасштабного вторгнення Росії в Україну побував у Таїланді. Його незаконну поїздку до Бангкока намагалися пояснити проведенням "зустрічі з українською громадою". Українці обурилися цією новиною і поїздка нардепа викликала широкий суспільний резонанс. Після цього його виключили з партії "Слуга народу".
Варто зазначити, що Микола Тищенко — кум глави Офісу президента України Андрія Єрмака і давній друг президента Володимира Зеленського.
Скандали
За повідомленнями деяких ЗМІ, Микола Тищенко в "лихі" 90-ті входив до складу одного з найбільших і найкривавіших ОЗУ України — він був бригадиром угруповання "Савлохи" і вважався найжорстокішим його членом. "Савлохівці" контролювали кілька речових ринків у Києві, готелі "Турист" і "Славутич". У Тищенка було прізвисько "Коля Оболонський".
У 1999 році "Коля Оболонський" "відколовся" від угруповання, через що вступив у гострий конфлікт із братами Савлоховими і тривалий час пересувався по столиці виключно в супроводі охорони.
Мав Тищенко й інше прізвисько — "Коля Біта". Багато хто вважає, що саме отримані кримінальним шляхом гроші дозволили Тищенко почати активно відкривати в Києві ресторани, які потім перетворилися на популярні місця відпочинку для столичної еліти.
Перед парламентськими виборами 2019 року Микола Тищенко через відеозвернення в Instagram запрошував до своїх ресторанів на безоплатний обід жителів Борщагівки. Для того щоб потрапити до закладів, люди мали показати прописку в паспорті. Таким чином майбутній народний обранець хотів купити голоси потенційних виборців "за їжу".
Ставши депутатом Тищенко потрапив у скандал через те, що різко висловився на адресу журналістки "Радіо Свобода". На поставлене нею питання він відповів: "Хто ви така, щоб мене контролювати?"
У жовтні 2019 року Тищенко мало не побився у залі Верховної Ради з депутатом від партії "Опозиційна платформа – За життя!" Миколою Скориком. Після відхилення ухвали про створення Тимчасової слідчої комісії щодо подій в Одесі 2 травня 2014 року, головою якої мав стати Скорик, останній почав обурюватись. Це й спричинило конфлікт між депутатами. Микола Тищенко під час бійки поводився досить нестримно, проте народним обранцям вдалося заспокоїти своїх колег.
У тому ж 2019 році в Мережі було опубліковано листування Тищенка з пранкером Джокером, який спілкувався з нардепом від імені генпрокурора Руслана Рябошапки. Ресторатор не помітив "підстави" і почав відкрито обговорювати своїх колег, серед яких – багато "зрадників і стукачів". Також він розповів пранкеру про зарплату "в конвертах" та поскаржився на відсутність партійної дисципліни, а потім запропонував "генпрокурору" встановити її разом.
Із закриттям країни на карантин Тищенко став активним борцем за його дотримання, але лише на словах. Виявилося, що його ресторан "Велюр" працював під час карантину всупереч розпорядженню Кабміну.
У червні 2020 року, коли у Києві на Позняках вибухнув будинок, Тищенко привіз на місце трагедії лимони. Це викликало обурення у соцмережах та шквал критики на його адресу. Нардеп спробував пояснити свій дивний вчинок тим, що привезти цитрусові, його нібито, попросили медики.
У 2020 році нардеп Гео Лерос передав матеріали в НАБУ за схемою розкрадання бюджету на будівництво Подільсько-Воскресенського мосту, де фігурують імена Тищенка і Дениса Комарницького, який "дивиться" по Києву. У жовтні Гео Лерос виклав записи розмов Комарницького та Тищенка, які підтверджують згадану схему. Тищенко подав на Лероса до суду.
У квітні 2021 року Тищенко у розпал жорсткого карантину в Києві влаштував яскраву вечірку для своєї дружини Алли Барановської у ресторані готелю Fairmont. Після скандалу, що розгорівся на цьому тлі, дружина Тищенко заявила, що захід відбувався в номерах, а всі гості здали тести на коронавірус. У "Слузі народу" вимагали від колеги пояснень, але в результаті жодного покарання нардеп не поніс.
Наприкінці січня 2023 року Микола Тищенко потрапив у гучний скандал, коли у розпал війни він поїхав до Таїланду нібито на "зустріч з українською громадою". Це сталося на тлі рішення Ради національної безпеки та оборони запровадити жорсткий режим контролю за виїздом із країни для народних депутатів та чиновників. На хвилі народного обурення депутата було виключено з парламентської фракції "Слуга народу" та він втратив посаду заступника голови фракції. До позбавлення депутатського мандату справа не дійшла.
Крім того, Микола Тищенко активно видає різні "перли" у своїх соцмережах і стає приводом для їдких жартів серед активних користувачів інтернету. Так, в ефірі одного із телеканалів "слуга народу" Тищенко назвав Чорнобильську трагедію "святом". Крім цього він називав чай каркаде — "кракаде", задирок на пальці — "закусенец", магазин H&M — "Емчендем", а каучук — "кавчук". Всі ці слова були висміяні та стали мемами
-
Відео зараз віруситься в мережі
-
Тищенко каже, що гучні обговорення декларацій – це "провокація"
-
Свої вкладення чиновники виправдовують майбутніми прибутками, але фірми-переможці тендерів насторожують
-
Різниця в ціні може становити до 2,5 млн грн
-
Противниками відкриття декларацій стали два нардепи
-
ДП "Ліси України" готові віддати гроші за те, щоб їх навчили працювати краще
-
Народного обранця помітили в офісі російської ботоферми
-
Підписників збентежили худі кінцівки дівчини
-
У планах нардепа міг бути контроль за цілим міністерством
-
Війна нардепа за лісові ресурси опосередковано коштувала бюджету вже 5 мільйонів гривень
-
За словами Барановської, їй потрібне невелике "перезавантаження"
-
Нардеп стверджує, що бєлгородці самі його попросили
-
Тищенко знову відзначився дивними діями
-
У момент пожежі біля машини був охоронець
-
Автомобіль використовувався для перевірки лісогосподарств
-
Тищенко вимагає звільнити чиновника