Іменини 21 жовтня: кого вітаємо з Днем ангела у суботу за новим стилем

Читать на русском
Автор
Розібралися, кого вітаємо з Днем ангела 21 жовтня
Розібралися, кого вітаємо з Днем ангела 21 жовтня. Фото telegraf.com.ua

Не забудьте привітати з іменинами знайомих

У суботу, 21 жовтня, 2023 року відзначається Всесвітній день йододефіциту, День домашнього кіно, Свято розуму, День солодощів у США.

Крім того, цього дня за новим календарем ПЦУ в Україні вшановується пам’ять преподобного Іларіона Великого та преподобного Іларіона, схимника Печерського. А носії одразу 24 чоловічих та жіночих імен святкують свій День ангела.

Жіночі іменини 21 жовтня

Аза, — це ім’я може мати давньоєврейське походження (і означати "тверда", "впевнена"), або ж перекладатися як "втіха" з арабської.

Пелагея, — це давньогрецьке ім’я, яке перекладається як "морська" і є епітетом богині Афродіти.

Чоловічі іменини 21 жовтня

Олександр, — грецьке ім’я, що перекладається як "той, хто захищає".

Олексій, — це ім’я походить від давньогрецького "алексо", що перекладається "захищати", "оберігати".

Анатолій, — давньогрецьке ім’я, яке означає "східний" або "схід сонця".

Аркадій, — ім’я давньогрецького походження, яке означає "житель Аркадії", або в переносному значенні "пастух" або "щаслива людина".

Василь, — це давнє грецьке ім’я, яке перекладається як "цар" або "царський".

Володимир — слов’янське ім’я, що означає "володіти світом".

Вольдемар (Вальдемар), — вважається, що це німецька версія імені Володимир. Покровителями Вольдемарів також є святі Володимири.

Георгій, — грецьке ім’я, що означає "землероб". 21 жовтня церквою вшановується мученик Георгій Єрусалимський.

Дем’ян, — згідно з основною версією, це ім’я грецького походження, яке означає "підкоряти", "утихомирювати". 21 жовтня вшановується священномученик Даміан Воскресенський.

Дмитро, — це популярне на сьогодні ім’я прийшло з Стародавньої Греції і буквально означає "посвячений богині землі та родючості Деметрі".

Єгор, — спочатку це було слов’янською формою імені "Георгій", проте згодом стало самостійним ім’ям.

Захар, — це ім’я має давньогрецьке походження і означає "той, хто пам’ятає Бога" або "Божа пам’ять". 21 жовтня вшановується преподобномученик Захарія.

Іван, Ян, — обидва ці імені мають спільне давньоєврейське походження і перекладаються як "помилований Богом". 21 жовтня вшановуються мученики Іоан Пелопонеський та Іоан Єрусалимський.

Іларіон, — з давньогрецької перекладається як "веселий", "радісний", "тихий". 21 жовтня вшановується святитель Іларіон Київський, преподобний Іларіон Печерський.

Костянтин, — це латинське ім’я, яке означає "постійний" або "стійкий".

Микола, — з давньогрецької мови ім’я буквально перекладається як "переможець народів".

Сергій, — з латинської це ім’я перекладається як "високий" або "знатний".

Теодор, Федір, — ці два імені насправді мають одне походження, від грецького імені Теодорос, яке красиво перекладається як "подарований Богом" або "Божий дар". 21 жовтня вшановується священномученик Феодор Бєляєв.

Юліан, — латинське ім’я, яке означало "з роду Юліїв". 21 жовтня вшановується мученик Іуліан Єрусалимський.

Яків, — біблійне єврейське ім’я, яке буквально означає "той, що слідує за кимось".

Як відомо, раніше цього року Православна церква України перейшла на новий календар і 21 жовтня відзначаються церковні свята, які раніше відзначалися 3 листопада. А раніше цього дня за старим календарем святкували іменини носії імен Василь, Віктор, Володимир, Вольдемар, Дмитро, Іван, Микола, Павло, Петро, Серафим, Ян, Єлизавета, Марія, Надія, Пелагея, Таїсія, Тетяна.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" розповідав про хитрість, як досягти ідеального золотистого кольору під час смаження цибулі.